Forum Šance pro včely

Úplná verze: F. Pohl - Bedněný úl, košnice a jednoduché úly
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravím Vás přátelé
tak jsm byl dneska v knuhkupectví a tato kniha mně padla do oka, a následně i do ruky a po zaplacení do tašky Big Grin I když název "bedněný úl" mi přijde trochu nešťastné, tak jinak kniha u nás dosud kromě asi Včel jinak, nevídaná. Je to přeložené z německého originálu "Bienenkiste, Korb und Einfachbeuten". Kniha je rozdělena na šest částí a jsou zde obsaženy tyto úly - Bienenkiste (bedněný úl), košnice, Warre, TBH a Golzův úl. Zatím jsem jen tak proletěl zběžně a kniha je to celkem pěkná, zvlášť opravdu pro ty, co chtějí začít s těmito úly. Takže pěkné počtení.
Petr

[attachment=831] [attachment=832] [attachment=829] [attachment=833][attachment=830] [attachment=834] [attachment=835]
(26.11.2014 01:34 PM)petr.strejcek napsal(a): [ -> ]název "bedněný úl" mi přijde trochu nešťastné, tak jinak kniha u nás dosud kromě asi Včel jinak, nevídaná. Petr
Jo, včelí škatule by asi znělo líp Big GrinBig GrinBig Grin
Pro domácí opylování super, ač sluneční úl je asi praktičtější.
Náročný na samotnou škatuli.
Stejně zajímavý, jak tady u nás všechno zajímavý máme z "překladu".
Jediný snad fakt echt místní je Smolíkovo dřevěná košnice, to jsem aspoň nikde jinde neviděl.
Pro mě je zajímavý úl Čejkuv troják, snad někdy si najdu čas a vyrobím si jej.
Referenční URL's