Forum Šance pro včely

Úplná verze: Japonský úl pro začátečníky
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
(11.05.2015 02:31 PM)Luděk Matoušek napsal(a): [ -> ]Ahoj Tondo, prozradiš nám nějaké své tajné zbraně na roje jako Evžen? Konkrétně mě zajímá jak u Japonců jestli to tedy chystáš do nich např. Kolik nástavku atd. Díky Luděk Smile

Toníkovi se včeličky moc nerojí, proč také, ty šťastné bytosti Wink
Několik postřehů k Japonci. Mám jednoho od loňska:
- osadil jsem menší roj (asi 1,8 kg) vloni zač. června do 3 nástavků. Vzhledem k loňské bídě byl div, že je vystavěly. Dostaly i 4. nástavek, ale postavily sotva 1/4. Musel jsem i přikrmovat - jde to sklenicí (kilovou od medu s děravým víčkem) skrze strop s dírou, sklenice se schová do dalšího nástavku. Pokud to umožní konstrukce dna, jde umístit i misku s "plovákem" do podmetu.
- dodal jsem 5 kg a včelstvo přezimovalo bez problémů
- jarní rozvoj slušný. Je důležité hlídat stavbu díla (mám vyndávací celou česnovou stěnu, nemusím při každé prohlídce heverovat - doporučuji). I když snůška vypadá zhruba konstantní, stavba probíhá docela nárazovitě. Týden se nic neděje a pak za 4 dny visí v podmetu.... Zdá se mi, že týden mezi kontrolami může být až dost dlouhý, pro víkenďáky doporučuji dát v plné sezóně 2 nástavky naráz
- letos zatím postavily 3 nástavky 15 cm (umístěné dospodu) a 1 nástavek 9 cm (pod strůpkem - chvíli to trvalo, ale dostavěly a zanesly). Takže už je to takovej člověk plnej včel
- uříznout nástavek lze jen strunou - popadl jsem drátek na drátkování rámků a přetrhl se okamžitě
- vypadají spokojeně, mají krásně uklizené dno, dělají si, co potřebují. Moje zvědavost (zda např. nerazí matečníky) jim je zcela ukradená
MS
(11.05.2015 11:15 PM)Debora napsal(a): [ -> ]
(11.05.2015 02:31 PM)Luděk Matoušek napsal(a): [ -> ]Ahoj Tondo, prozradiš nám nějaké své tajné zbraně na roje jako Evžen? Konkrétně mě zajímá jak u Japonců jestli to tedy chystáš do nich např. Kolik nástavku atd. Díky Luděk Smile

Toníkovi se včeličky moc nerojí, proč také, ty šťastné bytosti Wink

Cher, Toník je ale velmi potěšen když se rojí sousedům, protože nadělá oddělky o které se rád podělí, takže přeji všem krásné rojení...

Měj se krásně rojivě a v pátek naviděnou Tonda.



Cher se dnes zhroutili v těle plásty vosku při tahaní megalitů na včelín. Okamžik nepozornosti, luplo v zádech, vzápětí se řítila tělem horká vlna, která v následujícím okamžiku sesunula k zemi celou kostru jak voskové dílo v žáru slunce zbavené stinné ochrany úlu. Jen ten, kdo podobnou bolest pocítil, se může vcítit do vážnosti tohoto zranění, kterému je včelstvo vystaveno, když se mu boří kostra z vosku a dělí jednotlivé orgány.
Naštěstí letěla kolem včela, shlédla tu hromádku neštěstí, párkrát zakroužila nad mou hlavou a odletěla referovat do úlu. Vzápětí přilétla v doprovodu družky jiná včela, pozorně si to prohlédla a zanechala mi špetku medu. Její kolegyně ji pozorně nahlížela a netrvalo dlouho, kdy mi snad každá včela přinesla kapku medu. A jen z důvodu, že člověk v principu není nic jiného, než úl plný včel, začali všechny včelky, jak vnější, tak vnitřní, pracovat ruku v ruce. Vnější včelky nosily med a vnitřní jej roznášeli na místo potřeby. Trubci pak vše naladily na správnou frekvenci a harmonizovali poškozené nervy. Zde můžeme nádherně vidět s jakou inteligencí příroda pracuje, jak se vědomí včelstva stará o spřízněnou duši, a že každé včelstvo vyvíjí svůj individuální charakter, ale i to, že bez trubců to vůbec nejde. Jen v úlu, kterým je naše tělo, jsou včely krevní buňky, trubci nervové buňky a Sluncem prozářená matka obstarává tu správnou rovnováhu obou druhů.
Cher je nyní plná pilných včel, které v oblasti páteře hromadí med pro výrobu voskových buněk, a trubců, kteří jej zahušťují do vláknité hmoty. Nad tím vším dohlíží skutečná inteligence, schopná vdechnout hmotě život.
(26.05.2015 07:29 PM)Debora napsal(a): [ -> ]Cher se dnes zhroutili v těle plásty vosku při tahaní megalitů na včelín.

Cher
toto http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc...-7463.html
mi pomôže najviac
prajem skoré uzdravenie
(26.05.2015 07:29 PM)Debora napsal(a): [ -> ]Cher se dnes zhroutili v těle plásty vosku při tahaní megalitů na včelín. Okamžik nepozornosti, luplo v zádech, vzápětí se řítila tělem horká vlna, která v následujícím okamžiku sesunula k zemi celou kostru jak voskové dílo v žáru slunce zbavené stinné ochrany úlu. Jen ten, kdo podobnou bolest pocítil, se může vcítit do vážnosti tohoto zranění, kterému je včelstvo vystaveno, když se mu boří kostra z vosku a dělí jednotlivé orgány.
Naštěstí letěla kolem včela, shlédla tu hromádku neštěstí, párkrát zakroužila nad mou hlavou a odletěla referovat do úlu. Vzápětí přilétla v doprovodu družky jiná včela, pozorně si to prohlédla a zanechala mi špetku medu. Její kolegyně ji pozorně nahlížela a netrvalo dlouho, kdy mi snad každá včela přinesla kapku medu. A jen z důvodu, že člověk v principu není nic jiného, než úl plný včel, začali všechny včelky, jak vnější, tak vnitřní, pracovat ruku v ruce. Vnější včelky nosily med a vnitřní jej roznášeli na místo potřeby. Trubci pak vše naladily na správnou frekvenci a harmonizovali poškozené nervy. Zde můžeme nádherně vidět s jakou inteligencí příroda pracuje, jak se vědomí včelstva stará o spřízněnou duši, a že každé včelstvo vyvíjí svůj individuální charakter, ale i to, že bez trubců to vůbec nejde. Jen v úlu, kterým je naše tělo, jsou včely krevní buňky, trubci nervové buňky a Sluncem prozářená matka obstarává tu správnou rovnováhu obou druhů.
Cher je nyní plná pilných včel, které v oblasti páteře hromadí med pro výrobu voskových buněk, a trubců, kteří jej zahušťují do vláknité hmoty. Nad tím vším dohlíží skutečná inteligence, schopná vdechnout hmotě život.

Tak místo takových projevů je lepší začít cvičit. V prvé řadě to chce posilovat břišní svaly, protože jde o vyváženost. Rovnováha, to je oč tu jde a to platí pro vše.
je až úžasné Aleši, s jakou lehkostí slov a prozíravostí dokážeš zobrazit mé myšlenky Wink
Deboro, Aleš to vzal z pohledu mužské energie, tak já v rámci zachování rovnováhy z pohledu ženské energie musím doplnit, že příště nalož megalit do náruče statnému muži a ty se drž jen dohlížení na správné umístění do prostoru Big Grin .
Ale houby z pohledu mužské energie, ale z pohledu pacienta, který si tím prošel a prochází, protože ty dvě plotýnky co mám venku a tlačí mi na míchu se opakovaně hlásí o slovo. A začalo to klasicky tím, že jsem se sesunul jak pytel brambor zrovna při zvedání nástavků u včel. Takže nejde o cvičení na mistrovství kulturistiky, ale o to zůstat aspoň v tom stavu v jakém člověk je, protože další fáze vývoje je buď operace nebo invalidní vozík případně oboje. Takže na megality si půjčuji bagr.
Prosím o radu, nápady. Před měsícem jsem na své čtyři "dřevěné košnice" dal strop s dírou, na ně nástavek japonce s dvěma na míru ořezanejma plástvema s nezavíčkovanym plodem. Pouze v jednom včelky plástve obsedli, ale nestaví. Ve dvouch úlech je ignorují a v jednom plástve zplesnivěli, ale to bude větráním, ne včelkami. Snažil sem se postupovat podle videa z loňského sletu ve Vilémově, ale někde dělám chybu. Všechny včelstva jsou loňské oddělky. Přemýšlím, převést včelstva do japonců v rámci finského/norského/ zimování.
Děkuji za nápady a přeju brzská uzdravení zvedačům nástavků Smile
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Referenční URL's