Forum Šance pro včely

Úplná verze: Kolegové "Šance" ve světě
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
http://simplebees.wordpress.com

něco jako naše Šance - zajímavé čtení o řízení varoa s pohledem na udržení teploty v úle - velké úly = hodně roztočů.
Několik pohledů na divoké včely a jejich umění přežít.
Zřejmě by nebylo od věci, kdyby s nimi někdo od nás plyně komunikující v angličtině navázal bližší kontakt.
Vyhlášení roku 2014 Mezinárodním rokem rodinného farmaření potvrzuje, že podpora drobných místních farmářů je klíčová pro trvalou udržitelnost, ochranu krajiny i rozvoj venkova. Pokud spotřebitelé zatím váhali, jestli nakupovat u místních farmářů, letošní rok je perfektní příležitostí jak začít.

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zprav...ar-farmaru
(13.01.2014 08:49 AM)MilanBencúr napsal(a): [ -> ]http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zprav...ar-farmaru

Nevím, v čem je problém, ale odkaz na tu naší farmu zrovna moc nechodí / mne teda vůbec/ jestli to bude podobně "dobře" fungovat jako už známý NALOK, z čehož je to asi stejně převzatý, je to platný jak mrtvýmu zimník. Na tom Nalok zadáte farmy v plzni a vyjede vám Benešov, Neratovice a Horní dolní a ještě to nabíhá jak zpomalený šnek.
Problém farem pak všeobecně je, že žádné nejsou. Většina oněch nabízejících jsou místní JZD nebo překupnící zeleniny z Teska a pár dobrodruhů z úplně mimoňským sortimentem.
Třeba u nás máme Farmářské trhy, ale celkem opravdových farmářů je tam jeden.
A nikde ani jiný není.
Bolševik tohle dokázal tutově - kulaci jsou ve městech a na statcích hospodaří příjemci dotací, často z města.
Tím nemám nic proti roku malých farem, jen ty servry s nabídkou nějak nepremávají.
V Německu mají například Heimathonig.de - to je klasa, která ještě tady nikoho nenapadla - jednoduché, funkční, super. Holt němec, je němec a čech vymýšlí ptákoviny. Nic proti .
Na článku je varující mimo jiné, že i včely přepočítávají na peníze... To je všeobecný problém současné západní společnosti. Nedíváme se na prospešnost našich činů, ale na zisk z nich, bez ohledu na vše ostatní, bez úvahy jaké bude mít naše počínání důsledky. Řežeme si pod sebou větev a v duchu se chechtáme, za kolik ji prodáme... Wink Někdy si říkám, ač nerad, že naše společnost tu krizi potřebuje jako sůl, aby si uvědomila hodnoty našeho života a dokázala rozlišit falešné modly.
Referenční URL's