Forum Šance pro včely

Úplná verze: Snůška - aneb nosí, nosí?
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
[attachment=170][attachment=171]

lesné stanovište asi 700m.n.m. priemer 28 kg na rodinu + niečo nechané včielkam ako odmenu vlastne vďačnosť že sa snažili Smile
(26.07.2013 02:22 PM)schützmeister napsal(a): [ -> ]...e před pár týdny zachvátila jedle - kterých je tu kupodivu velmi mnoho, mám jedno stanoviště přímo pod jedlema a tak celé úly byly potaženy kvalitní melecitozou.
Já jsem letos na nové stanoviště pod jedle umístil troje letošní oddělky, teď jsem se vrátil a potvrzuji, jedle hučí včelami. Fakt to musí být nutně melicitóza? Prý jedle dávají vynikající medovici? Rozebírat to nemohu, mám je jen na loučkách. Snad to zvládnou.
(26.07.2013 10:07 PM)Crha Karel napsal(a): [ -> ]jedle hučí včelami. Fakt to musí být nutně melicitóza? Prý jedle dávají vynikající medovici?
V roce 2011 jsem měl špičkový jedlový med - je o dost světlejší než smrkový, drobet se zelenkavým nádechem a tak jako kalný. Na chuť a hustotu špica, lidi se o něj rvali.
Vloni malinko koncem července a řídký, nic moc.
Letos ta melecitoza. Včera jsem na to taky mrkal, už jsem myslil že to přestalo, ale ty jedle pořád lepí jak blázen. V plástech je to ale tvrdý. Je vidět, že co donesou je řídký, ale na druhý den je to kamen.
Co jsem o tom četl, protože zatím jsem to v této intenzitě nezažil, je to vlhkým rokem. Možná ještě zkusím něco za 14 dní vytočit, uvidíme.
Nedeľné popoludnie na lúkach:

[Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg]
Tak se zdá, že je tu nová sezona. Nevím jak kde, ale kdo nestihl u nás nasadit medník, zaváhal. V údolí bude přes sobotu vrcholita třešeň, dokvétá trnka a řepka bude v plném květu. Už teď, a to byla dnes zima, bylo cítit, že něco donesli a není toho málo.
Zatím se mě nástup sezony jeví velmi dobře - kvanta včel, pozvolné kvetení a ideální počasí.
Jak je to jinde než na Šumavě ?
Já nasadil medníky až dnes, od pondělí mě sklátil ischias. V noci bylo -3°, přes den 10°. Nosí, ale moje snůškové podmínky jsou chudé, tož uvidíme.
Jizerské hory, 700 m.n.m. Tak tady zatím téměř nektarový klid. Před cca 3-mi dny začaly kvést mléče. Při příchodu na včelnici mi už nelétají cestou domů kolem hlavy (od vrb u potoka), ale přesměrovaly koridor příletu směrem z javorů. Jinak hlavně pyl stále ještě z jív, velmi sporadicky z pampelišky a z jasanky. Kleny holé jako v zimě, jeřáby a jírovce teprve nasazují. Třešně (na druhé včelnici) taky ještě nezačaly. Z kytek ještě sem tam devětsil. Žluté pampeliškové louky zatím v nedohlednu.
(18.04.2014 02:22 PM)Tomáš Palata napsal(a): [ -> ]. Jinak hlavně pyl stále ještě z jív, velmi sporadicky z pampelišky a z jasanky.
Co pak je to ta jasanka ?
Dnes skončilo ochladenie, +19°C, slnečno, popoludní pod mrakom a mrholenie, kvitnú slivky, tŕne, čerešne, púpava, vŕby, prínos na váhe 0,5 kg, spotreba za posledných chladných 12 dní 2,7 kg.

[attachment=471]
Ráno v 7 hod. bylo 0°C, ale v poledne vystoupla teplota na 23°C, na obloze bez mráčku, mírný vítr a 5m před česny se nadalo projít jak byl hustý provoz při náletu na řepku. Ranné odrůdy řepky jsou už v plném květu a pozdní tak v 1/4.
Ale hlavně je vidět rozdíl v rozvoji mezi včelstvy co byly celou zimu na NN rámcích a na vysokém plodišti dadant. Ty na celistvém díle víc včel i plodu. Už se těším jaký bude rozvoj až budou jen na trámcích a vnitřní prostor plodiště bude bez mezinástavkových mezer.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Referenční URL's