Forum Šance pro včely

Úplná verze: Snůška - aneb nosí, nosí?
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si úplnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Tak to se asi pan Haragsim spletl,když o Jírovci červeném napsal,že je dobrou nektarodárnou dřevinou(mezi Jírovci asi nejlepší) a pyl ohodnotil taky dobře.Nikde ani zmínka o tom,že by byl nějak nebezpečný.Jediný Jírovec o kterém se zmiňuje jako o jedovatém je Jírovec kalifornský.
Na stanovišti v 800 m právě rozkvétá třešeň a trnka, hlásí se i pampeliška. Javory zatím bez pupenů. Vysoký letový provoz.
V 500m začíná řepka, vše ostatní - třešně, jabloně, pampelišky je v troubě. Confused
(22.07.2016 01:04 PM)schützmeister napsal(a): [ -> ]...Nejvíc ale překvapilo včera jedno včelstvo, co jsem točil, mělo úplně žlutý - žloutkově žlutý - plásty víčkovaný ... ... neměl jste to někdo ? Normálně víčkují voskem bílým, nebo hnědým, starším, ale žlutým ?

Dnes jsem na to narazil.

[attachment=1675]

Zrovna to včelstvo, co jsem mu před měsícem a něco nechtěně urval všechny plásty. Takže je to letošní. Pro kontrolu věrnosti barev foťáku v mobilu ještě loni postavený plást.

[attachment=1676]
Tomáši, když vidím tvé pěkně vystavené dílo, dotaz. Jak to máš s obsazováním medníku a stavbou tam. Převěšuješ loučky rozestavěné z plodiště, nebo čekáš až samy včely obsadí medník a začnou stavět, když nemáš souše? Díky za info
T.
Převěšuji. Chce to alespoň jeden plást, který bude sahat k loučce v nástavku pod medníkem. Funguje jako žebřík. Pak staví v medníku dostrany a dolů. Pokud jim dáš prázdný nástavkek jen s loučkami, tak budou stavět odspoda nahoru. Nevím jestli vždy, ale už jsem to dvakrát viděl.
(11.05.2017 08:02 PM)Tomáš Palata napsal(a): [ -> ]Dnes jsem na to narazil.Zrovna to včelstvo, co jsem mu před měsícem a něco nechtěně urval všechny plásty. Takže je to letošní. Pro kontrolu věrnosti barev foťáku v mobilu ještě loni postavený plást.
Jo, tváří se, že to je ono. Já to teda měl na medu a i letos z jara vyndané plásty jsou výrazně žluté, včetně ožlucených louček rámků. Loni mě to ale tvořili výrazně pozdějc, než teď, čili by to ani nemuselo být rostlinou. Surprised
Zajímavé, viděl jsem to prvně a jen u jednoho včelstva.
Tomáši děkuji a stalo se mi co píšeš, dal jsem medník jen se SR a začaly stavět na spodních loučkách směr nahoru. V druhém včelstvu jsem převěsil dva plodové a vedle staví již na horní loučce.
PS: plásty mám taky žluté jako na snímku
U nás už téměř zcela dokvetly pampelišky, pokračuje řepka, zdá se že medují kleny (ale ještě nekvetou) a dokonce meduje bříza (toho jsem si dříve ještě nevšiml, je to běžné?), včely jsem na ní ale zatím nepozoroval. Lindava, 320 m.n.m.
Když u nás naposledy medovala bříza, a to už je pár let, přežily v lese ze sta stromů dva. Krásně mě to vyčistilo výhled před úly. Takhle od pohledu bych tvrdil, že ty mšice jim moc nesvědčí. A že tedy jich letos je na všem požehnaně.
Řepka se i přes očekávání zdá skvělá. Uvidíme. V plném květu, pampelišky už jen ve vyšších polohách.
Tak to jsem zvědav. Big Grin Zatím vypadají celkem spokojeně (břízy) a stejně to je mladý porost (většina do 8cm průměru kmenu), který prořezávám ve prospěch náletových vrb. Dnes je ale na sběr medovice asi už moc sucho, včera a předevčírem to bylo lepší.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Referenční URL's