Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roje/smetence/oddělky 2014
06.12.2013, 04:18 PM
Příspěvek: #1
Roje/smetence/oddělky 2014
Pěkný den všem,
letos jsem pořídil první včelstva, ale dost pozdě a zřejmě ještě udělal řadu dalších chyb z hlediska zakrmení a podobně a tak je dost reálné, že nejen že budu mít na jaře přichystáno několik nových úlových sestav (nové warré už mám, hexagon vyrábím ...), ale možná i osiřelé úly po letošním prvním pokusu o zazimování Blush Byl jsem se včera podívat a včelky nevypadají nejveseleji, dno je pokryto mrtvolkami a těch, co v úlech ještě zbývá, není právě mnoho Confused

Proto včas sháním ideálně mezi členy ŠPV nějaké dobrodince, kteří by byli schopni zjara nebo začátkem léta poskytnout za dostupný peníz nějaký ten roj, oddělek nebo smetenec, se kterým bych mohl (poučen z vlastních chyb) učinit druhý pokusit. Předem děkuji za případné nabídky. Heart
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.12.2013, 12:00 AM
Příspěvek: #2
RE: Roje/smetence/oddělky 2014
(06.12.2013 04:18 PM)Lucínek napsal(a):  Proto včas sháním ideálně mezi členy ŠPV nějaké dobrodince, kteří by byli schopni zjara nebo začátkem léta poskytnout za dostupný peníz nějaký ten roj, oddělek nebo smetenec, se kterým bych mohl (poučen z vlastních chyb) učinit druhý pokus. Předem děkuji za případné nabídky. Heart

Haribol Stáníku, tak pokud vše dobře vyzimuje, tak se hlásím jako dobrovolný dárce pro začátečníky a rád poskytnu nějaký oddělek do služeb na jiném stanovišti.

Co se týče Tvého úlu, tak prosím jen vyber dole mrtvolky a jinak včelky neotvírej a nekontroluj, tím je jen rozrušuješ a co se týká té veselosti, tak v tomto počasí se včelky starají o klimatizaci a šetří ve všem to znamená i v pohybu, aby přežili do jara, takže je nerušit!

Měj se krásně včeličkově Tonda.
Hlasování: Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.12.2013, 10:10 AM
Příspěvek: #3
RE: Roje/smetence/oddělky 2014
Také nemám nic proti někoho obdarovat. Nové včelstva tvořím zač. května na řepce. I když teď něco konkrétního slibovat na 100% zatím nejde, všechno se odvine od vyzimování a průběhu jara.

P.S. bylo by dobré kdyby si zde přítomní doplnily v profilu přibližnou oblast odkud kdo je, ono v případě převozu včelstev je potřeba zajistit vyšetření na mor a v případě převozu mimo kraj i písemné povolení SVS.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.12.2013, 12:00 PM
Příspěvek: #4
RE: Roje/smetence/oddělky 2014
Díky všem, určitě se z jara ozvu, jestli něco dopadne. Jinak já jsem ze středočeského kraje (okres Kladno).
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)