Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přišlo Šanci do mailu
11.03.2015, 03:06 PM
Příspěvek: #1
Přišlo Šanci do mailu
Dobrý den,
Jmenuji se Ondřej Martínek a jsem jednak začínající včelař (zatím ve stádiu studia a učení se pozorováním, i když letos bych rád začal sám) a jednak člen nově vznikajícího spolku se sídlem na Kutnohorsku, jehož hlavním cílem je podpora ochrany životního prostředí, tradic, řemesel atd. Jako začínající přírodně orientovaný včelař velice oceňuji Vaše stránky a činnost Vašeho hnutí. A co se týče našeho spolku, rádi bychom pořádali různé osvětové akce, kurzy a přednášky pro věřejnost a hledáme zkušeného včelaře, který by s námi na tomto chtěl spolupracovat. Proto se chci zeptat, jestli byste mi doporučili někoho z Vašich řad kdo by mohl mít zájem o spolupráci. Mohlo by se jednat o dlouhodobější spolupráci – sérii kurzů v průběhu roku, od výroby úlu po zazimování. Nebo nevíte o někom kdo už něco takového pořádá?

Předem děkuji za odpověď,
S pozdravem,
Ondřej Martínek
martinek_ondrej@yahoo.com
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2015, 12:58 PM
Příspěvek: #2
RE: Přišlo Šanci do mailu
Ďalšia partia, ktorá nemá ani paru o včelách a chce zarábať na organizovaní kurzov pre začínajúcich včelárov. Aj na Slovensku sa takéto skupinky rodia ako huby po daždi. Žiadajú ma o lektorskú výpomoc za protislužbu víkendového pobytu v ich podnikateľskom zariadení a dokonca, niektorí, bez môjho vedomia, urobili zo mňa garanta ich "vzdelávacích" aktivít. Samozrejme, že som voči takýmto nekalým praktikám ihneď rázne zasiahol.
Hlasování: Rasťo 71 (+1), stefanos689 (+1), Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2015, 01:44 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12.03.2015 01:46 PM od Debora.)
Příspěvek: #3
RE: Přišlo Šanci do mailu
v obou případech, jak se v němčině říká: "Wasch mich, aber mach mich nicht nass". (Umyj mě, ale nenamoč mě)"
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2015, 02:02 PM
Příspěvek: #4
RE: Přišlo Šanci do mailu
Přátelé, není na takové hodnocení příliš brzo bez znalosti dalších detailů?
Hlasování: renttip (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2015, 02:12 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.03.2015 12:43 PM od Debora.)
Příspěvek: #5
RE: Přišlo Šanci do mailu
došla odpověď': "...kromě finanční odměny můžeme nabídnout třeba účast na jiných námi pořádaných kurzech (práce se dřevem, permakultura, práce s bylinami atd.) nebo jiných akcích našeho spolku – přednášky, setkání s ostatními neziskovkami z okolí s možností další spolupráce s nimi, popř. ubytování nebo uspořádání akcí v našich prostorech, popř. i nějaké naturálie z našeho malého hospodářství".
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.03.2015, 02:30 PM
Příspěvek: #6
RE: Přišlo Šanci do mailu
Kontakt je na konci jeho příspěvku, zeptej se.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2015, 09:21 AM
Příspěvek: #7
RE: Přišlo Šanci do mailu
Citace z mailu kurzívou.

Dobrý den,
jmenuji se Miroslav Barda a spolu s mým kamarádem pořádáme seminář o chovu včel v ležanech vi níže. nebo zde událost na facebooku.
Domnívám se, že by Vás seminář mohl oslovit, neboť je zaměřením podobný Vašemu názoru na chov včel, který prezentujete na Vašich stránkách
Pokud Vás semináš zaujme budu Vám vděčný za sdílení informací o něm.
Přeji Vám krásný den
Miroslav Barda


Seminář bude rozdělen do těchto tématických okruhů:

Začínáme včelařit v ležanech
Výhody větší plástové plochy z pohledu biologie a přirozeného chování včely
Přechod z nízkých rámkových měr na vysoké
Rozvoj včelstev a zásahy během roku
Využití pozorování na česně a v podmetu bez nutnosti nahlížení do úlů
Ukládání a získávání medu v ležanech a medobraní
Využití včelího díla, stavba v ležanech a voskové hospodářství – získávání vosku a uložení rámků, souší přes zimu bez nutnosti síření a chemické ochrany
Využití měsíčních cyklů a vlivu luny na život včel

Seminář je určen pro začínající včelaře i dlouholeté praktiky v oboru včelařství, nebo pro toho kdo se zajímá o biologii chovu včel na velkých(vysokých) plástvích – směrem k návratu k přirozenějšímu chovu včelstev. Rozsah cca 6 hodin s praktickou ukázkou. V průběhu semináře budou zodpovězeny dotazy.

Datum a čas konání: 15.8 začátek v 10:00 konec po 16 hodině
Cena semináře: 700 Kč v ceně je zahrnuto občerstvení (káva, čaj, voda a oběd)


Máte-li kdokoliv zájem se zúčastnit, písněte mi přes SZ, přepošlu celý mail i s mapou.
Karel
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2015, 10:09 AM
Příspěvek: #8
RE: Přišlo Šanci do mailu
(05.08.2015 09:21 AM)Crha Karel napsal(a):  Citace z mailu kurzívou.

Dobrý den,
jmenuji se Miroslav Barda a spolu s mým kamarádem pořádáme seminář o chovu včel v ležanech vi níže. nebo zde událost na facebooku.
Domnívám se, že by Vás seminář mohl oslovit, neboť je zaměřením podobný Vašemu názoru na chov včel, který prezentujete na Vašich stránkách
Pokud Vás semináš zaujme budu Vám vděčný za sdílení informací o něm.
Přeji Vám krásný den
Miroslav Barda


Seminář bude rozdělen do těchto tématických okruhů:

Začínáme včelařit v ležanech
Výhody větší plástové plochy z pohledu biologie a přirozeného chování včely
Přechod z nízkých rámkových měr na vysoké
Rozvoj včelstev a zásahy během roku
Využití pozorování na česně a v podmetu bez nutnosti nahlížení do úlů
Ukládání a získávání medu v ležanech a medobraní
Využití včelího díla, stavba v ležanech a voskové hospodářství – získávání vosku a uložení rámků, souší přes zimu bez nutnosti síření a chemické ochrany
Využití měsíčních cyklů a vlivu luny na život včel

Seminář je určen pro začínající včelaře i dlouholeté praktiky v oboru včelařství, nebo pro toho kdo se zajímá o biologii chovu včel na velkých(vysokých) plástvích – směrem k návratu k přirozenějšímu chovu včelstev. Rozsah cca 6 hodin s praktickou ukázkou. V průběhu semináře budou zodpovězeny dotazy.

Datum a čas konání: 15.8 začátek v 10:00 konec po 16 hodině
Cena semináře: 700 Kč v ceně je zahrnuto občerstvení (káva, čaj, voda a oběd)


Máte-li kdokoliv zájem se zúčastnit, písněte mi přes SZ, přepošlu celý mail i s mapou.
Karel

Už jen ten začátek svědčí o nepochopení významu prostoru a funkce ležanu vůbec (význam vysokého plátu, a nízkého ne? Ten hoch neví, co píše. Slyšel někdy o překlopňákovém systému?). Kdo ten pán je a co za ním stojí, jakou organizaci zastupuje, jak dlouho včelaří. Ukazuje se, že se do včelaření stále více míchají lidé, kteří v něm vidí jen peníze. Komerční inzeráty bychom zveřejňovat neměli. Zdá se ale, že kdejaký začátečník nás považuje za blbečky, kteří budou plnit jeho peněženku. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Rasťo 71 (+1), Jan Brunclík (+1), Milan Bencúr † (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2015, 11:19 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05.08.2015 11:41 AM od Crha Karel.)
Příspěvek: #9
RE: Přišlo Šanci do mailu
Já Ti Leoši rozumím, ale z pozice správce webu nemám právo relevantní zprávu určenou ŠPV nepředat dál. Každý ať s ní naloží dle své úvahy.
Nabídku na viagru bych samozřejmě nepřeposílal, tu my jako včelaři přeci nepotřebujeme Big Grin
Hlasování: straka (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05.08.2015, 11:59 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05.08.2015 12:11 PM od Leoš Dvorský.)
Příspěvek: #10
RE: Přišlo Šanci do mailu
(05.08.2015 11:19 AM)Crha Karel napsal(a):  Já Ti Leoši rozumím, ale z pozice správce webu nemám právo relevantní zprávu určenou ŠPV nepředat dál. Každý ať s ní naloží dle své úvahy.

To, že nás někdo osloví komerční nabídku, neznamená, že na ni musíme reagovat.
Když tady byla řeč o Nymsově úlu, to bylo řečí, že si chce přivydělat knížkou a přitom, on včelaří, včelaři u něj byli a viděli, každý se může rozhodnout i na základě osobní náveštěvy. Já to nepropaguji, ani jsem tu knížku nečetl, ale on má k nám asi mnohem blíže než tento dotyčný (docela rád bych se pletl). Ať dotyčný uvede odkaz na své stránky nebo jiné, materiály, kde se můžou účastníci hnutí přesvědčit kdo je a co dělá a pak se rozhodnout.
To by pak sem mohl napsat kde jaký podvodník a my mu na to naletíme .Takhle je to skutečně anonym a my mu třeba pomáháme k něčemu nekalému nebo neodbornému.
Také bych mohl dělat placené semináře ohledně volné stavby, varroatolerance, prostoru, včelaření na medu. Nedělám to. Podle mne si informace nechává platit ten, kdo jich má málo. Lidé jsou ale asi raději ochotni zaplatit i za zajíce v pytli, jak tak na to koukám. Máme tržní hospodářství, to ale neznamená, utrhnout, co můžu. Na našem letošním jarním semináři přednášel i Mgr. Solčanský. To je ten, co o volné stavbě přednášel PSNV v Brně. No pro mne to byl docela šok, jak povrchní informace podával po roce zkoušení a vzpomněl jsem si na M Bencúra, který mi tehdy volal a říkal, že začátečníci učí začátečníky. Ač jsem mu tehdy řekl, že je to dobře a že se to jednu také i oni naučí, musím mu dát za pravdu. Dnes každý chce být asi slavný a přitom nic neumí.
Nechal jsem ho být a jen se o významu volné stavby zmínil při své přednášce o varroáze a jak se jí dá využít, resp. jak to dělají včely v přírodě. Bylo vidět, že se s tím setkal prvně, jak horlivě psal a pak ještě za mnou přišel a děkoval, že se opět něco dozvěděl. Jenže vědět a umět je rozdíl. Opět se mi potvrdilo. Kdo neumí, učí, kdo neumí ani učit, učí ty, co učí. Na tohle téma ho určitě již nepozveme, byť je pedagog a z formálního hlediska ta přednáška úroveň měla. Já sem přesvědčen, že přednášet má ten, kdo má vše ověřeno praxí nebo alespoň většinu. Asi to nejde u všeho a trocha teorie je také třeba.
Ten diletantismus a plagiátorství se nějak u nás rozmáhá. Nedávno mi jeden člen ČSV (záměrně píši obecně) přinesl práci jednoho našeho včelaře. Údajně za ní dal kolega XXXX (záměrně nepíši kolik,aby nebylo vidět o koho jde) a chtěl mé vyjádření a poukázal na dost zásadní chyby. Protože dotyčné znám velice dobře, jak myslí a konají, byl jsem zdrženlivý a spíš toho autora ne snad hájil, ale nehaněl a snažil najít spíše odůvodnění, proč má ten názor, ačkoliv to je skutečně nezralá práce a jen dokazuje, proč je dotyčný tam, kde je (tedy podle mne, bez nároku na absolutní pravdu). Je chytrý a pracovitý, to jo, ale absolutně bez invence a proto nemůže ani vidět nové věci a vlastně i věci podstatné a ani objektivně hodnotit. To jen mezi námi děvčaty. To je hrozně málo. Ještě, před 5-ti roky bych se mu možná škodolibě posmíval a nechal mu to veřejně sežrat. Nyní mi to ale bylo líto protože takovéto práce věci nepomohou a nepomohlo by tomu ani moje vyjádření, či dokonce posměch. Třeba jsem udělal chybu, protože dotyčný mne pomlouvá, kde může, asi ze závisti. Oplácet mu ale stejnou minci nemám zapotřebí. Přesto trvám na tom, že na komerční nabídky bychom neměli reagovat. Soukromě ať si dělá každý co chce, ale společný hormon ŠPV bychom ředit neměli. LD

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování:
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)