Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonský úl pro začátečníky
19.03.2015, 03:34 PM
Příspěvek: #31
RE: Japonský úl pro začátečníky
Haribol Luďo, pěkná práce, je vidět že nezahálíš, měj se krásně včeličkově Tonda.
Hlasování: Debora (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
30.03.2015, 10:58 PM
Příspěvek: #32
RE: Japonský úl pro začátečníky
Ahoj přátelé, tak jsem dnes připravil malé plástíky pro oddělky do japonce Smile[img
[Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg]
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2015, 12:33 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31.03.2015 12:34 PM od Luděk Matoušek.)
Příspěvek: #33
RE: Japonský úl pro začátečníky
Musím potvrdit velkou odolnost japončíků vůči větru. Druhý den velmi silný vítr, po zahrade polamane větve, co nebylo pevné přidělane bylo na druhém konci, popelnice povalena a čtyři Japonci hrdě stojí a to nejsou ani svazani Smile
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2015, 07:10 PM
Příspěvek: #34
RE: Japonský úl pro začátečníky
Samurajové Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2015, 07:37 PM
Příspěvek: #35
RE: Japonský úl pro začátečníky
(30.03.2015 10:58 PM)Luděk Matoušek napsal(a):  Ahoj přátelé, tak jsem dnes připravil malé plástíky pro oddělky do japonce Smile[img
[Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg] [Obrázky: image.jpg]

Doufám že to řežeš jak to stavěly , jinak budou mít buňky špatný sklon vůči zemi, moc se jim to nebude líbit a budou ti to předělávat. Mrkni na plást na řezu, to je ta architektura jak říká Leoš, nahoře velký sklon dovnitř kvůli medu ,dole u spodní loučky téměř vodorovně.

Jindřich
Hlasování: Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
31.03.2015, 08:09 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31.03.2015 08:13 PM od Luděk Matoušek.)
Příspěvek: #36
RE: Japonský úl pro začátečníky
Aha sakra, tak znova. Bylo mi líto toho tolik vyhodit Big Grin je to 90 stupňů pretocene
Hlasování: Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.04.2015, 01:54 PM
Příspěvek: #37
RE: Japonský úl pro začátečníky
A to pootočení vadí? Já s tím osobní zkušenosti nemám, ale vím, že když se po roce 1904 přecházelo na Adamce, tak také včelaři přeřezávali rámky 24*13 do rámků 39*24 a včelám to prý nevadilo. Ten samý princip se uplatňuje když dáváte rámky z Optimalu do Minioptimalu, taže na základě těchto zkutečností bych se toho otáčení až zas tak nebál.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.04.2015, 02:02 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.04.2015 02:37 PM od Debora.)
Příspěvek: #38
RE: Japonský úl pro začátečníky
Lud'o, no já nevím, co plánuješ, pokud' chceš napasovat oddělek do japonce, tak bych pro základ použila ty originální plásty na kterých včelstvo sedí v oddělku.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.04.2015, 04:34 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.04.2015 04:38 PM od Luděk Matoušek.)
Příspěvek: #39
RE: Japonský úl pro začátečníky
Ahoj přátelé, moc vám děkuji za reakce a odpovedi.

To Mlha: Děkuji, tak to je potěšující zpráva Smile pokud by nebyl takový problém s tím 90 stupnovym natáčením. Vychází to pěkně z jednoho 39x24 na tři miniramky.
To
To Debora : Mám v plánu tyto úpravě ramky vložit do plodového hnízda, nechat zaklast a potom použít tu Tondovu metodu s redukci nasazenou nahoru a tak udělat oddelek. Účelem je to abych se vyhnul zbytečně manipulaci se zakladenými ramky a jednoduše povolim dva vruty na každém a vlozim do nástavku japonce.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.04.2015, 07:27 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.04.2015 07:31 PM od Debora.)
Příspěvek: #40
RE: Japonský úl pro začátečníky
jo jasně, ale taky můžeš hned ted', co to rozjedou, nahodit na oddělek zcela prázdný nástavek japonce, a jakmile tam vytesaj trubčinu, hned ho podložit novým, pak už to sami tlačí od shora dolů, ty pak jen musíš stíhat přikládat polínka. Wink Každé včelstvo má jinou taktiku.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)