Hlasování: Podpořím výzvu Hnutí Duha za záchranu NP
Ano
Ne
[Ukázat výsledky]
 
Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Důležité Zachraňme české národní parky
23.02.2017, 12:16 PM
Příspěvek: #1
Zachraňme české národní parky
Přátelé,
včela je součástí divoké přírody už od nepaměti, proto se na Vás obracím s prosbou, byste zvážili připojení svého hlasu k výzvě, kterou naleznete na tomto odkazu: https://www.zachranmenarodniparky.cz

Sešli jsme se v úterý 21.2. na Malostranském náměstí viz: http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domac...vodaj_kozl abychom podpořili poslanecký návrh proti senátní verzi.

Dále cituji dopisu, který jsem dnes obdržel:

".... ještě jednou moc děkuji za to, že stojíte na straně ochrany divoké přírody v národních parcích. Spolu s Vámi se pod výzvu poslancům a poslankyním za přijetí dobrého zákona o národních parcích přidalo téměř 50 tisíc lidí a jejich počet neustále roste.Je úžasné, že Čechům a Češkám není budoucnost přírody lhostejná. Na včerejší akci v Praze před Poslaneckou sněmovnu přišlo i přes deštivé počasí 400 lidí.
Hlasování o novele zákona, které bylo naplánováno na úterý 21. února, bylo odsunuto. Ti, kteří prosazují senátní verzi zákona, dobře vědí, jak lze klíčové rozhodnutí oddalovat. Nicméně dílčí úspěch máme už nyní. Původní dobrou poslaneckou verzi přislíbilo podpořit zatím 90 poslanců a poslankyň, konkrétně členové stran KDU-ČSL, ANO, TOP 09 a Úsvit. To ale stále není dost, je třeba alespoň 101 hlasů.
Kampaň proto nekončí. Hnutí DUHA nepolevuje a Vás prosím o totéž. Šiřte výzvu dál mezi své známé. Sledujte facebookový profil České divočiny a sdílejte stránku výzvy. Poslanci a poslankyně dalších stran ještě rozhodnuti nejsou. Jsou tedy nyní hlavními adresáty e-mailů, které lidé posílají přímo do jejich schránek. O dalším vývoji Vás budeme průběžně informovat.
Pokud je to ve Vašich silách, zvažte prosím také finanční podporu této kampaně.Hnutí DUHA dosahuje úspěchů pouze díky tisícům lidí, jako jste Vy. Trvalým příkazem nás podporuje více než 5 a půl tisíce lidí. Prosím, buďte jedním z nich.

Apeluji na Vás všechny, abyste v zájmu lidí i včel tuto výzvu podpořili a ještě více budu rád, za kladnou zpětnou vazbu, bychom mohli oznámit Hnutí Duha, že Hnutí Šance pro včely se hlasy aktivních účastníků připojuje a připojuje svůj hlas pro záchranu a zachování cenného a nenahraditelného dědictví pro nás a hlavně pro budoucí pokolení.
Za tímto účelem vytvářím jednoduché hlasování, které v podstatě není hlasováním, ale pouze zjištěním, kolik lidí z ŠPV výzvu podpořilo.

S poděkováním a přáním hezkého dne
Karel Crha

PS: A pokud máte okruh stejně smýšlejících přátel, šiřte mezi ně.
Hlasování: Roman (+1), Debora (+1), Aleš Molčík (+1), Leoš Dvorský (+1), Rasťa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.02.2017, 01:39 PM
Příspěvek: #2
RE: Zachraňme české národní parky
Karle, já teda nevím - jseš si jistej, že hnutí duha tu ochranu má pod kontrolou ?
Já teda jako kovanej traper odkojenej přírodou a ne panelákama, zatím vidím, že celý hnutí duha zatím dokázalo jen spoušť na Šumavě a ostatní parky jsou jim u p..., protože tam se nenahání body u Pražáků. Big Grin
Celá "příroda" v tom nejdůležitějším "parku" se skládá z totálně odpískaný krajiny, kde sice vysadily rysy, jenže to už za PéeSáků, losy stačili postřílet a stále bez skrupulí loví jeleny a srnčí a divočáky - to má být divočina ? A sází nepůvodní druhy, aby oživili krajinu. A Boubín není v NPŠ. Huh
Tak tě nevím....
Prohlášení mě jsou ukradený a příroda nejvíc prosperuje tam, kde se o tom neví. Aspoň co jsem si všimnul. Jak to vezmou do ruky odborníci z města, který nikdy neviděli západ slunce v horách a neslyšeli letní vánek v korunách stromů, stojí to za ....
Hlasování: Milan Daněk (+1), liptaka (+1), tondabh (+1), Jindřich Šafránek (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.02.2017, 02:43 PM
Příspěvek: #3
RE: Zachraňme české národní parky
(23.02.2017 01:39 PM)schützmeister napsal(a):  Karle, já teda nevím - jseš si jistej, že hnutí duha tu ochranu má pod kontrolou ?

Michale, já teda nevím - jseš si jistej, že hnutí šance pro včelu má tu ochranu včel před používáním pesticidů pod kontrolou ? ?

To totiž není vůbec o Duze, ale o tom, co by v budoucnu znamenalo přijetí senátorského návrhu pro NP. A abych zdůraznil jak je to důležité uvedu příklad: Kdyby (iluzorní) se za poslanecký návrh postavila ta karikatura dehonestující úřad prezidenta a požádala o podporu, tak jej také podpořím. Tak asi tak.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
23.02.2017, 04:45 PM
Příspěvek: #4
RE: Zachraňme české národní parky
Podepsano
Hlasování: Crha Karel (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.02.2017, 01:40 PM
Příspěvek: #5
RE: Zachraňme české národní parky
(23.02.2017 02:43 PM)Crha Karel napsal(a):  To totiž není vůbec o Duze, ale o tom, co by v budoucnu znamenalo přijetí senátorského návrhu pro NP.
Máš pravdu, že se v tom už delší čas neorientuju. Sad
Čili todle je proti duhovej návrh, nebo produhovej ? Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
24.02.2017, 09:18 PM
Příspěvek: #6
RE: Zachraňme české národní parky
... posuď sám, viz https://www.zachranmenarodniparky.cz
já nejsem duhák, ale šumavák Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
25.02.2017, 06:56 PM
Příspěvek: #7
RE: Zachraňme české národní parky
Obecně bych to chráněné území rozšířil na celou republiku, protože jak jde čas tak sleduji jak mizí některé druhy. Například zkoušejte sledovat kolik za rok potkáte v přírodě Slunéček sedmitečných. Já jsem za minulý rok viděl jedno. Ale Slunéček východních jsem viděl tisíce.
Hlasování: Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.03.2017, 09:38 PM
Příspěvek: #8
RE: Zachraňme české národní parky
citace z mailu od HD:

"...máme pro vás skvělou zprávu! Divoká příroda v národních parcích si může na chvíli vydechnout. Poslanecká sněmovna ve středu 1. března přesvědčivě zamítla likvidační senátní návrh novely zákona. Zároveň nadpoloviční většinou 117 poslanců potvrdila původní a lepší sněmovní verzi. Její rozhodnutí znamená pro ochranu nejcennějších ostrovů české přírody krok vpřed.

Za záchranu divočiny v národních parcích se postavilo 51 460 lidí, necelé čtyři stovky vědců, 70 profesorů, ředitelé všech našich národních parků, federace EUROPARC, zahraniční i tuzemské organizace a spolky a desítky osobností kulturního života. Náš hlas byl slyšet. Od srdce děkujeme za pomoc a podporu!

Dnes máme rozhodně důvod k oslavě. Naše společné úsilí o dobrou ochranu našich národních parků ale pokračuje. Novelu zákona totiž teď musí podepsat prezident Miloš Zeman. Pokud se tak nestane, poputuje zpět do sněmovny k opakovanému hlasování. O dalším vývoji Vás včas budu informovat. Nejčerstvější zprávy naleznete na facebookové stránce Česká divočina a na webu..."

Hlasování: Debora (+1), Rasťa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.03.2017, 10:57 AM
Příspěvek: #9
RE: Zachraňme české národní parky
To je všechno hrozně hezký,taky jsem hlasoval pro NP,ale pak mi zkazí náladu ten opilec,když prohlásí,že zákon vetuje.Dodgy
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.03.2017, 01:58 PM
Příspěvek: #10
RE: Zachraňme české národní parky
(01.03.2017 09:38 PM)Crha Karel napsal(a):  citace z mailu od HD:
Dnes máme rozhodně důvod k oslavě. Naše společné úsilí o dobrou ochranu našich národních parků ale pokračuje.
[/i]

Karle, jsem z toho porád dajaký zmetený - a toto je dobrá - nebo špatná zpráva ? Huh
Rozšíření "divočiny" v NPŠ je jenom maskovací označení pro devastaci, nebo se pletu ?
Krom toho, že se do divočiny už nikdy nepodíváš, což pražáci stejně nedělají, lesníci tu v klidu můžou střílet vysokou, loupat stromy na stojato a hasit přirozené požáry.
A důchodci tam jezděj autobusem - tchýně takhle jezdí každý rok, pěkně všude tam, kam se pěšky nesmí. Jen autobusy, teréní vozy NP a ministersetev, Duhový teroristi a harvestory, které to pak opatrně "dočisti".
Hlasování: tondabh (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)