Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chov čmeláků
21.04.2017, 08:10 AM
Příspěvek: #11
RE: Chov čmeláků
Ok..díky moc Smile
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
02.05.2017, 12:40 AM
Příspěvek: #12
RE: Chov čmeláků
Vyfotil jsem detailně klapku.Dnes jsem klapku poprvé přivřel tak,že jí musela čmeláčí matka nadzvednout tělem aby se dostala z/do úlku.Je úžasný pozorovat,jak se čmelák rychle naučí procházet skrz klapku.První kontakt byl při pokusu dostat se ven z úlku.Dotkla se hlavou plexiskla,zabzučela na znamení něčeho nového,co tam před chvílí nebylo a potom asi desetkrát prostrčila hlavu mezi plexi a dřevěnou šikminou (byla tam mezera asi 4mm,klapku dorazím naplno až za týden).Potom konečně zdvihla tělem plexisklo a vylezla ven.Při návratu trochu zakroužila nad klapkou,ale pak hned zamířila do mezery odkud před tím vylezla.Při druhém výlezu už oťukávala plexisklo jen asi třikrát než vylezla ven.Dělnice zatím v hnízdě nejsou.


Přiložené soubory Miniatury
                   
Hlasování:
Aleš Molčík (+1), Rasťa (+1), Debora (+1), STAVO (+1), Leoš Dvorský (+1)   Zobrazit vše

Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2017, 08:50 AM
Příspěvek: #13
RE: Chov čmeláků
Děkuji za foto Smile Jen pro upřesnění.. funguje to tedy tak, že při návratu musí čmelák svým tělem ze spodu za ohyb nadzdvihnout celou klapku ??
RS.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2017, 09:45 AM
Příspěvek: #14
RE: Chov čmeláků
Přesně tak,bez toho ohybu by se přes klapku nedostal.Na youtube je plno videí se čmelákama,jak chodí skrz klapku.Tady je odkaz na jedno video
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
03.05.2017, 11:48 AM
Příspěvek: #15
RE: Chov čmeláků
Ok..díky moc Smile je tam i dobrá vychytávka s těma vrutama ...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.05.2017, 08:48 AM
Příspěvek: #16
RE: Chov čmeláků
Ještě mám dotaz..prosímtě myslíš, že toto prolézání budeš muset učit každou generaci a nebo další si to už zapamatuje či obkouká od matky ??
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
04.05.2017, 10:01 AM
Příspěvek: #17
RE: Chov čmeláků
Dělnice se to naučí samy.Teď mám klapku přivřenou asi na 4mm.Až budou dělnice,spustím klapku úplně.Všechny informace ohledně čmeláků jsou na tomto odkazu http://www.cmelaci.cz/ .Tam se dozvíš asi všechno.
Hlasování: Rasťa (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.05.2017, 11:21 PM
Příspěvek: #18
RE: Chov čmeláků
V úlku jsem včera pozoroval první dělnice čmeláka.Jsou asi třetinový oproti matce,ale v množství je síla.Vzhledem k jejich velikosti mají trochu problém dostat se přes klapku(jejich matka je se svojí stavbou těla malý buldozer Smile,ta dala klapku bez problému)Takže jim klapku přivírám postupně.Příště udělám klapku s víc kolmým sklonem,aby nepůsobila tak velká gravitace při zvedání plexiskla.Klapka je i moc široká,dělnice se někdy snaží dostat pod klapku i z boku mezi bočnicemi a plexisklem.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)