Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Včelí jed a bolesti zad
13.07.2014, 02:24 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13.07.2014 02:50 PM od Debora.)
Příspěvek: #11
RE: Včelí jed a bolesti zad
.
[Obrázky: Bee_sting_Beekeeping_org.jpg]
©Beekeeping.org

Apitoxin – včelí penicilín

Včelí jed je čirá tekutina obsahující směs látek, které se tvoří jako sekret jedové žlázy. Včela jej používá pudově k pouze obraně včelího společenství, nebo v případě vlastního ohrožení. Včelí jed umí léčit a zabíjet. Na zabití zdravého člověka, je zapotřebí nejméně 200 žihadel, alergikovi stačí pouze jedno jediné.

Včelí jed působí regeneračně na krevní sérum a stimuluje obranné mechanismy organismu, globuliny a leukocyty se začnou množit a prokrvovat tkáň, a podporují její obnovu. Odvodnující mechanismy těla se aktivují a tělo může rychleji vylučovat vodu. Modřiny a zářením, nebo popálením způsobené škody tkáně se zmírní a rychleji hojí.
Včelí jed podněcuje výrobu tělu vlastního kortizonu a úspěšně podporuje léčbu rakovinových nádorů, artritidy (arthritis), revmatismu a poruch krevního oběhu.
Včelí jed má protizánětlivé účinky, usmrcuje bakterie a zažehnává epilepsie a roztroušenou sklerózu (sclerosis multiplex), snižuje krevní tlak, léčí chronické bolesti, migrénu a revmatismus.

Někteří lidé reagují na včelí jed alergický, což může vést ke kolapsu, potíží s dýcháním, nebo mdlobě. Kdo na včelí jed reaguje alergicky, musí mít vždy po ruce anti-alergické prostředky.

Kdo nemá zkušenosti s včelím jedem, měl by vždy požádat o radu zkušeného včelího šamana. Včelí jed se dá konzumovat orálně, lokálě, intravenés, nebo povrchově. Apitoxin se se dá zpracovat do krémů, ale jejich účinek je snížen minimálně o jednu třetinu.

Pokud už někoho včela omylem píchla, nevyhazujte žihadlo, ale sněste ho. Potěšíte svůj organismus.

pinzeta pro šetrné dojení jedu:

[Obrázky: bienen_pinzette.jpg]
Hlasování: renttip (+1), tondabh (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16.10.2014, 05:27 PM
Příspěvek: #12
RE: Včelí jed a bolesti zad
http://zeny.tiscali.cz/cisteny-vceli-jed...=read-next

Včelařit bez chemie je normální!
Včely jsou přírodním bohatstvím a partnerkami, ne pouhým výrobním prostředkem!
Hlasování: Zdeněk Gajdoš (+1)
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
27.10.2014, 03:05 AM
Příspěvek: #13
RE: Včelí jed a bolesti zad
Kdysi jsem viděl nějaký film odněkud z ruska, brali včely pinzetou a nechávali je bodat na místo kde chtěli. Pokud byl zájem na tom, aby včela přežila, nechávali ji bodat přes jemné sítko. Díky sítku se včele nic nestalo a nedošlo k vytržení žihadla.
Hlasování:
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11.06.2018, 07:50 PM
Příspěvek: #14
RE: Včelí jed a bolesti zad
toz ja patrim k tem boreiliovim vcelarum. picham si vcely a proot sem si je poridil. zatim mam jeden ul a dalsi 3 uly uz sou u vcelare a cekaji na oddelky, takze budu mit 4 vcelstva. picham si 5 tydnu. jedu podle BVT, zacina se na jednom zihadle apomalu se navysuje az na 10 zihadel. picha se to do zad vedle stavcu aby se ten jed rozlelazl po cele nervove soustave. takhle se to picha 3 roky.
je kolem toho sousta detailu, jak chytnout vcelu, co v zime, jake leky, proc vitamin c a dalsi a dalsi a dalsi.
boreliozoa mne trapi 3 rokem. poslednych 7 mesicu sem doma v neschopnosti a jedine co zvladam je stara se o ty vcely. jinak lezim v posteli s totalnim vycerpanim. kdo chronickou borelku nezazil tak nevi. Tak chcete li ptat se ptejte se.
jen par postrehu.
nekdo rika ze zabjime vcely.... ano vcela po pichnuti umre, ale davame ji hned do vody s penou, umre vesmes hned.
taky tim ze si picham vcelky sem si jich poridil vice ulu, takze ve finale sem zacal kvuli vcelkam vcelarit tak jich je na svete vice nebot se o ne staram.
tady pridavam odkaz na studiu ktera potvrdila ze vcely jed zabiji borelii kompletne.....
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5745474/
Hlasování: Miroslav Matucha (+1), Václav Návara (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.06.2018, 09:14 AM
Příspěvek: #15
RE: Včelí jed a bolesti zad
Boreliozu jsem měl několikrát ještě v době před rozhodnutím mít včely. Vždy léčeno antibiotiky. Nikdy jsem nevěděl, že na mně klíště "visí" a většinou jsem ho registroval až v době když bylo pěkně napité.
Poslední roky jsem zjistil zajímavou věc, že asi chytnu klíště stejně často jako dřív ( takže včelí jed v těle asi pro něj nemá odpuzující účinek ), ale že o klíštěti do pár minut vím. Začnou mě totiž svědět všechny dřívější kousance od klíšťat nebo i komárů. A když se prohlédnu, najdu klíště ještě nenapité.

Nevím zda je to tím, že včelí jed ve mě vybuzuje nějakou reakci, či zda jsem si již vybudoval takovou citlivost na přítomnost klíštěte po mnoha letech.

Na obrázku klíšťata z posledních dní naložená v propolisu. Tím je zabíjím a mažu si štípance. M.M.
http://postimg.cz/i/W4Osx
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.06.2018, 06:53 PM
Příspěvek: #16
RE: Včelí jed a bolesti zad
K využívání včelího jedu-
....před asi 30 léty jsem si koupil knížku o využívání včelích produktů- z ruského překladu. Můj spolupracovník v té době trpěl revmatickou horečkou a v té souvislosti měl opakovaně zánět rohovky.
Článek o léčení včelím jedem z knížky nás inspiroval a nosili jsme, s dalším kamarádem včelařem, každý den do práce v krabičce od zápalek včely kolegovi k léčení. První den si aplikoval do stehna jednu, druhý den dvě a tak dále, až do 15 a pak zase 14, 13 atd. až do jedné... Záněty rohovky mu ustaly. Pak jsem se odstěhoval, jestli léčbu opakoval již nevím ani jak to má s revmatickou horečkou. Vypadá to, že to funguje...
Ještě k etice této aplikace. Včela po bodnutí umírá. Elektrické stimulace včel včely sice neusmrtí, ale určitě včely dráždí. Napadá mne...před česnem na zemi se nacházívají včely, které zjevně nejsou moc života schopné, možná umírají...co tak používat tyto? Matka denně klade ku př. 3000 vajíček, podobné množství včel asi denně umírá....kde?
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
12.06.2018, 08:54 PM
Příspěvek: #17
RE: Včelí jed a bolesti zad
prelozil sem tento clanek,, mozna nekomu pomuze
https://vcelijed.blogspot.com/2018/06/vc...lioze.html
picham si a pichat si budu takze se tematice budu venovat delsi cas.
se vcelkama je to tak ze sou technologie jak to delat v zime a v lete se to dela tak ze pred cesno dam sklenici a cekam jak vyletujou a oni mi tam nalitaji.... v celku to funguje. jak se bude blizit zima budu to delat tak ze zavru halvne cesno nebo jej zmensim a necham si nahore jen ocko a budu delat to stejne s tou sklenici akorat je nahrata, a jak je nahrata tak oni vylezaji ven omrknout ze co to je za teplo a sup a uz je zase mate....
Hlasování: Ali (+1), Miroslav Matucha (+1), Leoš Dvorský (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)