Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Získávání pylu
21.01.2018, 12:25 AM
Příspěvek: #1
Získávání pylu
Dobrý den, zajímalo by mě, kdy je nejvhodnější nasadit pylochyty? Jaké máte zkušenosti. Díky.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
29.01.2018, 01:22 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29.01.2018 01:47 PM od Centisi.)
Příspěvek: #2
RE: Získávání pylu
Ahoj zkušenosti zatim nemam,ale kazdej kdo je zkoušel tak mi radili že nasazovat v době hojnosti pylu v přirodě...takze zalezi jakou mas v okoli vcelnice pastvu.
Bylo mi doporuceno pylochyty spise do dna pres cely pudorys ulu...na tech cesnovejch udajne pyl hodne vlhne a ta drobna striska ho pred znehodnocenim nezachrání...
Dalsi vec co mi byla sdelena je ta ze včely vlozeni pylochytu berou celkem negativne a zrovna tak odebráni (udajně lepsi nasadit a sundat az na konci težby pylu).
Pyl se ma odebirat denne kvuli vlhku,skudcum a plisnim..prosit od necistot a zamrazit na par dni (znici se tim skudci a pyl se nekazí).jak nasbiras nejaky to kilo tak ho v susicce nebo na situ ususis (pro vlastni potrebu nechas i zmrazeno).
Na dotaz jak se dostanou ven trubci popř. matka (pylochyt ma kolem 5mm otvory) mi bylo receno ze stači par dírek zvetšit tak aby trubci prolezli...samozrejme zavřit ocka jinak vcely budou vyuzivat nejjednodusi cestu bez prekazek aby se dostaly do ulu...a kdyz pylochyt tak vsude ne na jeden ul !! Prej se behem chvilky zalitaj k sousedum kde maji jednodussi cestu dovnitř ulu...
Výtežnost mi byla sdelena ze dle vcelstva a pylové snusky se pohybuje 10-15kg na jeden úl...duben - srpen
Letos se to taky chystam vyzkouset tak zatim sbiram zkusenosti od lidi co to jiz vyzkouseli abych neslapal zbytecne vedle...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2018, 06:31 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01.02.2018 06:32 PM od Roman Smejkal.)
Příspěvek: #3
RE: Získávání pylu
Možná by nebylo úplně od věci nezatěžovat včely dalším úkolem, ale
máknout si trochu sám.Spoustu pylu se dá nasbírat i vlastníma silama
třeba borovice ho má hodně... Wink
Hlasování: Jindřich Šafránek (+1), Leoš Dvorský (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
01.02.2018, 07:12 PM
Příspěvek: #4
RE: Získávání pylu
BE NICE! Chance for Bees
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)