Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krmení na volné stavbě
21.10.2014, 09:20 PM
Příspěvek: #41
RE: Krmení na volné stavbě
Širší rozteč v medníku jsem zkoušel proto, aby mi matka nekladla v medníku, protože mi dost lidí říkalo, že to funguje. I přesto, že v medníku mám očka zavřená matka tam stejně nakladla dřív než včely zanesly medník sladinou a další důvod proč jsem v tom nepokračoval byla větší vlhkost medu v hlubších buňkách.
Hlasování: terez.c (+1), Debora (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
22.10.2014, 12:40 PM
Příspěvek: #42
RE: Krmení na volné stavbě
(21.10.2014 09:20 PM)Aleš Molčík napsal(a):  Širší rozteč v medníku jsem zkoušel proto, aby mi matka nekladla v medníku, protože mi dost lidí říkalo, že to funguje. I přesto, že v medníku mám očka zavřená matka tam stejně nakladla dřív než včely zanesly medník sladinou a další důvod proč jsem v tom nepokračoval byla větší vlhkost medu v hlubších buňkách.
Přesně mohu potvrdit, a taky to tak zvláštně kolem plodu zdeformují. Na druhou stranu je otázko, co je správná rozteč, dávám o fous taky větší než 36, ale jak kde,
pozná se , že to je málo, když na jedné starně buňky odkoušou.
Do stran a trubčiny lépe víc jak 37, pro ideální stavbu divočiny zase spíš jen 35 - hezký plásty staví, když nemají kam zatočit.
Hlasování: Marek Lžičař (+1), terez.c (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
07.07.2016, 11:51 PM
Příspěvek: #43
RE: Krmení na volné stavbě
Přátelé, mám necelých 14 dní oddělky, do nástavku jsem jim k tomu co jsem si privezl doplnil rámky s pruhy mezistěn. Včelky staví, každý oddělek jinak, ale ten nejsilnější měl jeden rámek zborcený a spadlý na dno a v tom plod, ještě nezavíčkovaný. Setkal jste se s tím někdo? v jiných úlech to nebylo. Celkem mě to zarazilo....
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2016, 10:13 AM
Příspěvek: #44
RE: Krmení na volné stavbě
Priprav si par gumiček nebo provazek. Ramek vyndej plast taky a vrat ho zpatky do ramku. Vetsinou se posadi na spodni loucku a nahore vznikne mezera. Dbej na to aby to co bylo nahore dřiv bylo i ted. Neotocit. No a pak gumicky pres horni a spodni loucku. Ten plast tim bude jakz takz drzet ve spravné poloze a ony si to pripevni. Velké davky tekuteho krmiva tohle delaji. Ted se oddelky krmi a podněcují aby stavely a mely hodne plodu. Zakrmeni na zimu prichazi pozdeji. Proto v tehle dobe radeji invert těsto.

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Hlasování: Marek Slezák (+1), Radka Nývltová (+1), Václav Návara (+1)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2016, 02:29 PM
Příspěvek: #45
RE: Krmení na volné stavbě
Děkuji za radu, právě že já od někoho slyšel že je lepší cukerný roztok a ne těsto, někdo zase těsto a ne cukr, tak aby se v tom čert vyznal, když nejsou zkušenosti
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
08.07.2016, 06:30 PM
Příspěvek: #46
RE: Krmení na volné stavbě
Tekuty berou mohutně ale to je nekdy na skodu mohou si i krmenim zalit vsechny volne bunky a matka nema kam klast. Tomu se říká ulejt oddelek

Sobotka asi 30x Langstroth 2/3 310 m.n.m., amatérský chovatel matek bez PP
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)